Sprzęt nurkowy

Sprzęt nurkowy

Dobry sprzęt nurkowy

Dobry sprzęt nurkowy jest podstawą udanego nurkowania. Maska do nurkowania oraz odpowiednia pianka są bardzo ważne. Płetwy to kolejny ważny element Twojego sprzętu nurkowego. Dają Ci kontrolę nad Twoim ruchem i pozwalają poruszać się po wodzie z szybkością i zwinnością. Na rynku dostępne są zasadniczo dwa rodzaje płetw do nurkowania: otwarte na piętę i na całą stopę. W ramach tych dwóch kategorii znajdziesz jeszcze dwa warianty do wyboru, które mogą być ostrzami lub dzielonymi.

Wydajność i wygoda są niezbędne podczas poszukiwania płetw do nurkowania, więc przed wybraniem pary należy przeprowadzić rozeznanie. Rękawice nurkowe są wykonane z mocnych, trwałych materiałów, które pomagają zapobiegać przekłuciom lub otarciom skóry podczas eksploracji podwodnych jaskiń i innych trudnych środowisk nurkowych.
Działają jak kombinezony, ponieważ zatrzymują cienką warstwę wody między skórą a materiałem, aby spowolnić utratę ciepła. Oprócz ochrony palców i dłoni, te rękawiczki pomagają utrzymać ciepło dłoni pod wodą. Butla nurkowa to oczywiście kolejny element wyposażenia, którego będziesz potrzebować podczas nurkowania. Jest składnikiem aparatu oddechowego i służy do przechowywania i transportu dużych ilości prostego sprężonego powietrza lub specjalistycznych mieszanin gazów.
Większość zbiorników ma maksymalne ciśnienie od około 2000 do 3500 psi i jest zwykle wykonana ze stali lub aluminium. Możesz wynająć lub kupić, chociaż jeśli planujesz więcej nurkowań w przyszłości, lepiej zainwestować we własne.

About